Liposuction ile İstediğiniz Vücuda Kavuşun

Liposuction hakkında merak ettiklerinizi, Liposuction avantajları ve dezavantajlarını Quartz klinik doktorları ile görüştük.

Liposuction ile İstediğiniz Vücuda Kavuşun

Liposuction çoğu kişinin başvurduğu vücut şekillendirmeye yardımcı olan etkili bir estetik tedavi yöntemidir. Tüm çabalarına rağmen kilo veremeyen kişilerin yaptırması gereken bir uygulama olan Liposuction dikkatli ve uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Liposuction yaptırmak için ciddi ve inatçı kilolarınızın olması gerekir. Kadınlarda özellikle basen, kalça bölgesi erkeklerde ise daha çok bel ve göbek bölgesinde yer alan inatçı yağlanmaların giderilmesinde Liposuction yöntemi oldukça etkilidir. Liposuction hakkında daha fazla ayrıntıyı içeriğimizin devamından öğrenebilirsiniz. 

Liposuction Nedir? 

Vücudumuzun belli alanlarında toplanan ve inatçı olan yağların vakumlama yolu veya özel enjektör yardımı ile vücuttan uzaklaştırma işlemine denir. Daha çok yağ aldırma olarak bilinen Liposuction yöntemi doğru yapılmadığında ciddi risklerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Vücut şekillendirmede harika sonuçlar veren yağ aldırma uygulaması için sağlık koşullarınızın da iyi olması gerekmektedir. Yıllar boyunca diyet ve spor ile istediğiniz şekilde vücuda ulaşamıyorsanız bu durumu düzeltmek için Liposuction yöntemine başvurmanız gerekir. 

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılmaktadır? 

• Yüz (Yanak, Gıdı),

• Basen ve kalça bölgesi,

• Kollar (Özellikle kolun üst kısmı),

• Karın ve bel bölgesi,

• Bacaklar (Genellikle bazen bölgesi yağlanmaları),

• Erkeklerde kadın tipi meme büyümesi nedeniyle erkek meme bölgesine yapılmaktadır. 

Tüm bu bölgelere yapılan yağ aldırma işleminin genel amacı kısaca vücut şekillendirmedir. Aynaya baktığımızda çoğumuz vücudumuzun belli bölgelerinden rahatsız oluruz. Tüm çabalarımıza rağmen vücudumuz bazen istediğimiz gibi şekil almaz. Yağ aldırma ile hem vücudunuzda yer alan ve sağlıklı olmayan fazla yağlardan kurtulursunuz hem de istediğiniz vücut şekline sahip olabilirsiniz. 

Liposuction Nasıl Yapılır? 

Yağ aldırma işlemine geçmeden önce hastanın bu operasyon için uygun olup olmadığına bakılır. İlk olarak operasyonu yapacak olan doktor hastayı muayene eder. Kişinin vücudunda yer alan rahatsız edici, vücudun şeklini bozan yağlı bölgeler tespit edilir. Bu bölgelerde ne kadar fazlalık olduğu belirlenir. Hastanın sağlık geçmişi dinlenir. Herhangi bir hastalığı var mı, devamlı bir ilaç kullanıyor mu, alerjik reaksiyonlara sahip mi bu konuların doğru öğrenilmesi gerekir. Uygulama öncesinde belli başlı testler istenir. Bu testler operasyonda herhangi bir risk oluşmasını engellemek amacıyla yapılmaktadır. Herhangi bir sorun yok ise hasta yağ aldırma işlemi için uygun olur. Yağ aldırma işlemi için gün belirlenir. Bugüne kadar kan sulandırıcı ilaçlar, alkol veya sigara içmemek gerekir. İlk olarak genel anestezi yapılır. Anestezi etkisini gösterdikten sonra işlemler başlar. Yağ aldırma işleminde 3 yöntem kullanılmaktadır. Bu tekniklerden hangisinin kullanılacağına klinik donanımı dahilinde doktor karar verir. Kullanılan yöntemler ve aşamaları;

Ultrasonic Liposuction

Bu teknikte Ultrasonik titreşimler kullanılmaktadır. Teknik şu aşamalarda yapılır; 

• Ameliyat küçük borucuklar yardımı ile yapılır. Bu borular yardımı ile ilk olarak sorunlu bölgeye giriş yapılmaktadır. 

• Sonrasında ise bu borular yardımı ile bölgeye Ultrasonik titreşimler gönderilmektedir. 

• Titreşimler sayesinde yağ hücreleri birbirinden ayrılır ve liposuction için kolay emilebilecek bir hale geliyor.

• Son olarak ise vakumlama ile yağ hücreleri vücuttan uzaklaştırılıyor. İstenen şekil verildikten sonra işlem sona eriyor. 

Islak Teknik (Tümesan Teknik) Liposuction

Uygulama teknikleri arasında en fazla kullanılan yöntemdir. Tekniğin aşamaları şu şekilde ilerler; 

• İlk olarak sorunlu bölgede yer alan yağ hücreleri içerisinde kanama durdurma özelliğinde adrenaline ve ağrı kesici özelliğe sahip sıvı ile doldurulup şişiriliyor. 

• Sonrasında ise bu bölgede yer alan derinin üzerinden bir kesik atılır. 

• Kesik atıldıktan sonra derinin 2-6 mm kadar ince borucuklar yardımı ile giriş yapılır. 

• İnce borucuklar ile yağ hücrelerine müdahale edilir. 

• Sonrasında vakumlama ile yağ hücreleri vücuttan dışarı atılmaktadır. 

Lazer Liposuction

Lazer liposuction yönteminde sorunlu bölgede yer alan yağ hücrelerine fiberkanüller aracılığı ile ulaşılır. Sonrasında ise;

• Bu alana lazer ışınları gönderilir. 

• Lazer ışınları ile yağ hücreleri parçalanır. Yani katı halde olan yağ hücreleri sıvı hale dönüştürülür.

• Deriye parçalanmış yağı dışarı çıkarmak için kesiler atılır. Bu kesilerden vakumlama ile parçalanan yağ dışarı çıkarılır. Böylelikle işlem sona erer. 

Liposuction Sonrası İyileşme Dönemi Nasıldır? 

Uygulama sonrasında hastanın durumuna göre hasta belli saat kontrol altında tutulur. Taburcu olduktan sonra iyileşme dönemi boyunca doktorun verdiği veya tavsiye ettiği korseleri kullanmak gerekir. Korseler herhangi bir deformasyon, sarkma veya şekil bozukluğunun önüne geçmektedir. Korse kullanmadığınız takdirde yapılan işlemin başarı şansı ciddi oranda düşecek ve farklı riskler ortaya çıkacaktır. Bu süreçte düzenli egzersiz, yürüyüş ve beslenme çok büyük önem taşıyor. Size özel olarak çıkarılan diyet ve spor listesine uymanız işleminin kalıcılık oranını da arttıracaktır. 

Operasyon sonrası ilk 4 günlük süreçte ağrı, sızı, ödem gibi durumların ortaya çıkması normaldir. Bu ağrıları gidermek için doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanmanız gerekir.  Operasyondan 2 gün sonra pansuman yapılır. Bir hafta sonrasında ise uygulamada atılan dikişler alınır. Operasyonun tam etkisi ise ortalama 6 ay sonra kendisini gösterecektir. Operasyonun kalıcılığını koruması için yediklerinize ve hayat tarzınıza dikkat etmeniz büyük önem taşır. 

Liposuction Fiyatları

Liposuction uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar liposuction hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha güzel ve estetik görünümde bir vücut görünümüne kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak liposuction fiyatlarıhakkında bilgi alabilirsiniz.
 

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2021, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER