Kalitenin ve Uygun Fiyatların Buluşma Noktası Protan

Kalitenin ve Uygun Fiyatların Buluşma Noktası Protan

Çatı izolasyon uygulamaları; çatı izolasyon malzemeleri kullanılarak ve yapıların su başta olmak üzere tüm dış etkenlerin olumsuz etkilerinden korunması amacıyla uygulanır. Çatı izolasyon çalışmaları yalnızca uygulama alanına uygun özelliklere sahip kaliteli membran ürünlerinin kullanılmasıyla verimli olabilir. Su geçirmez membran ürünleri kullanılarak çatılar her tür su tehdidine karşı korunaklı bir hale getirilebilir. Çatı izolasyon uygulamalarının yanı sıra yapılarda temel yalıtımının ve dış cephe yalıtımının da etkili bir şekilde yapılması durumunda yapıların dayanıklılığı ve ömrü artırılmakta, büyük ölçüde koruma sağlanabilmektedir. Binaların farklı kısımlarına yönelik olarak uygulanan yalıtım uygulamaları sayesinde binalarda korozyon, yoğuşma ve terleme gibi insan sağlığı açısından son derece zararlı olabilecek durumların oluşması da engellenebilir. Sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulduğunda çatı izolasyon ve su izolasyon uygulamalarının da bu uygulamaların temelini oluşturan membran ürünlerinin de ne kadar önemli olduğu açıkça görülebilmektedir. Bu nedenle tüm izolasyon çalışmalarında su geçirmez özelliği sayesinde büyük fayda sağlayan membran ürünlerinin kullanılması tercih edilmektedir.

Çatılar hiç tartışmasız bir şekilde her tür yapının en önemli parçasıdır. Çatılar bulundukları konum gereği her tür hava koşulunun ve dış faktörün olumsuz etkilerine sahiptirler. Çatıların bu tür olumsuz etkilerden kurtulabilmesi için hem uygulama alanına uygun hem kaliteli malzemeler kullanılarak etkili çatı yalıtım uygulamaları yapılmasına özen gösterilmelidir. Çatılar binaların en önemli ve tamamlayıcı parçalarından biri olmalarına karşın yapılardaki konumları nedeniyle sert hava değişimleri ile karşı karşıya kalma riskleri yüksektir. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk olarak meydana gelebilen bu durumlar sonucunda çatıların yıpranması ya da aşınması söz konusu olabilmektedir. Bu durumlardan kaynaklanacak olumsuzlukların engellenebilmesi için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri çatı yalıtım uygulamalarının, çatı bakımının ve onarımının zamanında ve doğru bir şekilde yapılması olmalıdır. Böylece söz konusu olumsuzlukların ortadan kaldırılabilmesi mümkün olmaktadır.

Etkili İzolasyon Çalışmaları İle Yapıların Ömrünü Uzatabilirsiniz

Her tür yapının suyla temas eden bölgelerinin, olası bir su çekme veya deformasyon gibi olumsuzluklarla karşılaşmasının engellenmesi için kullanılabilecek en etkili malzeme membrandır. Membran ürünleri yapıların suyun olumsuz etkilerinden zarar görmesinin engellenmesi için yapılan yalıtım uygulamalarının en önemli unsurudur. Bu etkileri ve sağladıkları avantajlar membran ürünlerinin günümüzde hemen her inşaatta kullanılmasının en önemli nedenlerinden biridir.

Membranlar izolasyon çalışmalarında son derece önemli malzemeler olmasına karşın membran seçimi sırasında belirli noktalara dikkat edilmesi, yalıtım çalışmalarından üst düzey verim alınmasının temel şartıdır. Doğru membran malzemesi seçimiyle yapılan izolasyon uygulamasından alınacak olan verimin artırılması mümkün olmaktadır. Membran seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken konuların başında ürünün kullanılacağı yapının hangi özelliklere sahip olduğu gelir. Aynı şekilde yapının bulunduğu bölgenin iklim özellikleri de membran seçimi sırasında göz önünde bulundurulmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kullanılacak olan membran ürünlerinin TSE ve kalite belgesine sahip olmasıdır. İzolasyon uygulamalarında kaliteli ve doğru membran ürünlerinin kullanılmaması durumunda yapılan yalıtım uygulamalarından istenilen verimin elde edilememesi söz konusu olabilir. Bunun sonucunda yapı birçok farklı olumsuz etkiyle karşı karşıya kalarak zarar görebilir, ortaya çıkan sorunların giderilmesi için ek masraflar yapılması gerekebilir. Membran seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken diğer etkenler; membranın kalınlığı, soğukta bükülme durumu, hava ısısından etkilenme riskine karşı kırılma sıcaklığı, sıcaklık dayanıklılığı ve donatı tipi olarak sıralanabilir.

Protan Kaliteyi Herkes Tarafından Ulaşılabilir Hale Getiriyor

Protan Turkey tüm çalışmalarını çevreye duyarlı bir yaklaşım çerçevesinde şekillendiren bir markadır. Müşterilerine en zorlu ortamlara uyum sağlayabilecek, dayanıklı ve esnek çözümler sunmayı amaçlar. Tüm çatı tiplerine yönelik olarak farklı özelliklerde üretilen membran ürünlerinde en kaliteli malzemeleri kullanmaya özen gösterir.

Protan’ın Protan SE membran olarak adlandırılan membran serisi polyester donatı takviyeli PVC membranlar olarak açıkta kalan çatı yüzeylerinde kullanılırlar. Serme yöntemiyle vakumlu çatı sistemlerine uygulanabilmelerinin yanı sıra mekanik olarak sabitlenmeleri de mümkündür. Aynı zamanda vakumlu çatı sistemlerine gevşek olarak da döşenebilirler. Soğuk çatılara, sıcak çatılara, her türlü yüzeye ve alt tabakaya uygulanabilmeleri nedeniyle Protan SE membran ürünlerinin oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Yırtılmaya karşı dayanıklı oldukları için rüzgara maruz kalan çatılarda avantajlı ürünler olarak ön plana çıkarlar.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2021, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER