Milli boksör Ayşe Çağırır Dünya Şampiyonu oldu

İstanbul'da Başakşehir Spor Kompleksi'nde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 48 kiloda mücadele eden milli boksör Ayşe Çağırır altın madalya kazandı. Finale kalan diğer sporcular, Buse Naz Çakıroğlu, Hatice Akbaş, Busenaz Sürmeneli ve Şennur Demir bugün mücadele verecek.

Milli boksör Ayşe Çağırır Dünya Şampiyonu oldu

Final maçında Kazakistanlı rakibi Alua Balkibekova’yı mağlup eden Çağırır, "Geriden de gelsem savaşmak zorundayım. Pes edersem kaybederim. Ben buna inandım. Desteğini eksik etmeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Onlar bana inandı, ben de burada gereğini yaptım" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak Türkiye'ye çifte bayram yaşatan Milli Sporcu AyşeÇağırır'ı sosyal medya hesabından kutladı. "Milli sporcu Ayşe Çağırır'ı yürekten kutluyorum.  Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Finale kalan diğer sporcular, 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, 54 kiloda Hatice Akbaş, 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ve 81 kiloda Şennur Demir de bugün mücadele verecek.İGFA

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 22:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER