Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hesaplarınızı 2024'e göre değil, 2023'e göre ayarlayın"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’da düzenlediği belediye başkanları istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hesaplarınızı 2024'e göre değil, 2023'e göre ayarlayın"

30 büyükşehrin 16’sının, 51 ilin 35’inin, 519 büyükşehir ilçesinin 361’inin, 403 ilçesinin 313’ünün Cumhur İttifakı yönetiminde olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin merkezi yönetimde ne kadar güçlü olursa belediyeleri de o kadar destekleyebileceğini söyledi.

“Tüm çalışmalar ve gayretler ile hesaplar 2024’te yapılacak mahalli idareler seçimine değil, 2023 Haziran’ındaki seçime göre ayarlamanızı istiyorum" diyen Erdoğan, belediye başkanlarına gururun ve kibrin yakışmadığını söyledi. Eninde sonunda gidilecek yerin toprak olduğunu ifade eden Erdoğan, "Topraktan geldik oraya gideceğiz. Ben 1,85 boyundayım, mezarım da ona göre büyük olacak. Diğerleri de ona göre düşünsün” dedi.

Erdoğan, belediyelerin ülke yönetimine giden yoldaki önemini muhalefetin de fark ettiğini, bu yüzden var gücüyle bu alana yüklendiğini söyledi. Bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı açtığı tazminat davasını kazanmasına da değinen Erdoğan, “Bu ara bir 80 bin lira daha kazandım” dedi.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER