Altı muhalefet lideri ikinci kez ''Çalışma Yemeği '' formatında bir araya geliyor

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakatı'na imza atan 6 partinin genel başkanları bugün ikinci kez "çalışma yemeği" formatında bir araya geliyor.

Altı muhalefet lideri ikinci kez ''Çalışma Yemeği '' formatında bir araya geliyor

6'lı zirvenin Mart buluşmasındaki ev sahibi DEVA Partisi lideri Ali Babacan, muhalefet liderlerini DEVA Genel Merkezi'nde ağırlayacak.

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti Genel Başkanları, çalışma yemeği formatında gerçekleşecek toplantı öncesinde DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sanem Oktar, hazırlıkların devam ettiğine yönelik kısa bir video paylaşımında bulundu. Oktar, basın mensuplarının parti binası önündeki hazırlıklarına yönelik görüntü paylaştı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ev sahipliğinde, DEVA Genel Merkezi’nde yapılan ikinci toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldı.

Ev sahibi Babacan liderleri genel merkez binasının girişinde karşıladı. Çalışma yemeğine ilk olarak Karamollaoğlu geldi. Daha sonra sırasıyla Kılıçdaroğlu, Akşener, Uysal ve Davutoğlu gelerek yemek için hazırlanan salona geçti.

Ahlatlıbel’de yapılan ilk görüşmeden yaklaşık 1,5 ay sonra gerçekleşen ikinci buluşma saat 19.30’da başladı. Altı siyasi parti liderinin oturacağı yuvarlak masada, "Parlamenter sisteme geçiş sürecinin yol haritası", "Olası bir ittifakın ilke ve değerleri" ile "Seçim sonrası uygulanacak politikalar kapsamında ekonomi gibi konularda çalışma" olması bekleniyor.

Altı siyasi parti liderinin yaklaşık 4 saat sürmesi beklenen görüşmesinin ardından ortak bir yazılı açıklama yapılması planlanıyor. (DUVAR-İGFA)

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2022, 22:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER