Dr. Hamit Çelik: Tahin ve su ile ağrılara etkili çözüm

Uzmanlar, çağın hastalığı olan ve insanların yaşam kalitesini olumsuz etkileyen, vücudtta dayanılmaz ağrılara sebep olan Fibromiyaljinin ortadan kaldırılmasında en etkili yolun su diyetiyle birlikte tahin tüketmek olduğunu belirtti.

Dr. Hamit Çelik: Tahin ve su ile ağrılara etkili çözüm

Her yaş grubunda çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişen kronik ağrılar; yorgunluk, stres, uyku düzensizlikleri, genetik faktörler, ağır metal zehirlenmeleri, bazı viral enfeksiyonlar gibi sebepler kronik sendromun gelişiminin nedenleri arasında yerini alıyor.

Bu kapsamda kişiye özel olarak tedavi yönteminin uygulanması gerektiğinin altını çizen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, "Fibromilyaji hastaları uzun yıllar ağrı kesici ilaçlar kullansa bile ilacı bıraktıkları anda ağrıları devam eder. Bu nedenle kimi hastalar alternatif tıp yöntemlerine başvururlar. Fibromiyalji ömür boyu süren kronik bir rahatsızlıktır. Temel tedavisi ise sinirler etrafında ve kaslar içerisinde biriken atık maddeleri, işlevsiz yağları, düzensiz proteinleri ve toksinleri, enfeksiyonlara sebep olan bakterileri, mantarları vücuttan atmaktır. Bunun için hastalara uyguladığımız bir ya da iki aylık su diyeti ile ağrıları ortadan kaldırıyoruz" dedi.

Fibromiyalji tedavisi için su diyetiyle birlikte tahin tüketilmesi gerektiğinin altını çizen Dr. Çelik,  Su diyetiyle birlikte kalp ve damar sağlığını destekleyen ve birçok kronik hastalığa da iyi gelen Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri ile dolu olan tahin tüketilmesini önerdi.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2021, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER