Dr. Aycan Özden Sezgin: 'Paris Işıltısı' cildin yenilenmesini sağlıyor

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte daha canlı bir cilde sahip olmak isteyenlerin kapısını çaldığı Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, şu sıralar en çok cildin yenilenmesini sağlayan "Paris Işıltısı" yönteminin tercih edildiğini söyledi.

Dr. Aycan Özden Sezgin: 'Paris Işıltısı' cildin yenilenmesini sağlıyor

Sıcak yaz günlerinin gelmesiyle birlikte cilt bakımı ve güzelliğine daha fazla önem veren kadınlar, çeşitli yöntemlere başvuruyor. Cildin canlılığının sağlanması ve sağlıklı görünmesi için bir mezoterapi yöntemi olan "Paris Işıltısı" nın bugünlerde çokça tercih edildiğini belirten Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, merak edilen yöntem hakkında bilgiler verdi.

"Paris ışıltısı" nın anti-aging yani yaşlanma karşıtı bir tedavi şekli olup enjeksiyon tekniği ile uygulanan ve yüze ışıltı vererek canlılık katan ameliyatsız estetik yöntemlerden biri olduğunu hatırlatan Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, “Paris ışıltısının içeriğinde saflaştırılmış hyaluronik asit, vitaminler, kollajen ve elastin üretimi için gerekli aminoasitler, hücre yaşlanmasını önleyen antioksidanlar, koenzimler ve nükleik asitler bulunmaktadır” dedi.

"Paris ışıltısı" nın içeriği zengin formülü ile uygulanan bölgelere ışıltı katarak cildin sağlıklı ve genç bir görünüm kazanmasını sağladığını dile getiren Sezgin, uygulamanın ismini de cilde sağlamış olduğu bu canlılık ve parlaklıktan aldığını söyledi.İGFA

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 23:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER