Bakan Soylu: ''15 Temmuz'un hesabını ölünceye kadar sormayan hain oğlu haindir"

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen 15 Temmuz anma programında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Devleti bu yangın çetesinden temizledik. 15 Temmuz’dan sonra daha özgür olduk. 15 Temmuz’dan sonra daha bağımsız olduk. 15 Temmuz’dan sonra daha yerli, daha milli olduk" iddiasında bulundu.

Bakan Soylu: ''15 Temmuz'un hesabını ölünceye kadar sormayan hain oğlu haindir"

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Karşıyaka Mezarlığı'nda anma töreni düzenlendi. Törene Bakan Soylu'nun yanında İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Ankara Valisi Vasip Şahin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş katıldı.

Daha sonra 15 Temmuz 2016 gecesi bombalanan, 13 polis ve vatandaşın hayatını kaybettiği Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde anma töreni gerçekleştirildi. Buradaki törende konuşan Bakan Soylu, "Güzel ölüm ve şehadete imrenilir. Biz bu sandalyelerde tek başımıza oturmuyoruz. Onlar yanımızdalar. Kıymetli polis arkadaşlarım; görevinizi tek başınıza yapmıyorsunuz. Onlar yanınızdalar" dedi.

'DAHA ÖZGÜR VE MİLLİ OLDUK'

Bakan Soylu, 15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye’yi özgürleştirdiğini vurgulayarak "Onların ihaneti bize zarar vermedi. Aksine daha da güçlenmemize sebep oldu. Annelerimizin, babalarımızın, eşlerimizin sabrı, yetimlerin, öksüzlerin, şehit çocuklarının, gazi evlatlarının duası bizim daha da güçlenmemize sebep oldu. İçimizden bütün pislikleri attık. Devleti bu yangın çetesinden temizledik. 15 Temmuz’dan sonra daha özgür olduk. 15 Temmuz’dan sonra daha bağımsız olduk. 15 Temmuz’dan sonra daha yerli, daha milli olduk. Buradan 15 Temmuz’u planlayanlara, destek olanlara, maşası olanlara soruyorum; bu millete ne zarar verebildiniz? Allah şahittir, bu millet şahittir hepinize bunun hesabını ölünceye kadar, son nefesinizi verinceye kadar sormayan namerttir, sormayan alçaktır, sormayan haindir, hain oğlu haindir" dedi. GazeteDUVAR

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2022, 20:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER