Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: ''Irkçılık tohumları ekmek ihanettir''

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hasından yaptığı açıklamada, "Türk milletinin evlatları arasında ırkçılık, kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekmek gaflet değilse ihanettir" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: ''Irkçılık tohumları ekmek ihanettir''

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, göçmenlerle ilgili tartışma üzerine sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

"Türk milletinin evlatları arasında ırkçılık, kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekmek ve halkın bir kesimini diğerine karşı kışkırtmak; hamakat veya akıl fukaralığı ya da gaflet değilse ihanettir" diye Bozdağ, "Dinimizin, kültürümüzün, medeniyetimizin ve tarihimizin reddettiği ve ecdadımıza asla bulaşmamış ve bulaştırılamamış ırkçılık hastalığını, hiç kimse aziz Türk milletinin evlatlarına bulaştırmayı başaramayacaktır. Türk milletinin birlik ve beraberliği, insanlarımız arasındaki kardeşlik hukuku; hem milletimizi hem de devletimizi güçlü kılan bitmez tükenmez hazinemizdir. Bu hazineyi korumak için her türlü tedbiri almak, devletimizin asli görevidir. Hiç kimse, bu hazinemize dokunamayacaktır" ifadelerini kullandı.

Bakan Bozdağ, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile tarışma yaşayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu makamında ziyaret ettiğini de Twitter hesabından duyurdu. DUVAR 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2022, 23:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER