Tasarımcı Mert Erkan, İstanbul'da tarihi Kervansaray'da moda filmi

Tasarımcı Mert Erkan, Sonbahar/Kış 2023 koleksiyonunun film ve fotoğraf çekimlerini Tarihi Büyükçekmece Kervansaray (Kurşunlu Han)’da gerçekleştirdi.

Tasarımcı Mert Erkan, İstanbul'da tarihi Kervansaray'da moda filmi

GRETEL & HANSEL adını verdiği koleksiyonda; OzPerkins’in yönetmenliğini üstlendiği korku/fantastik türündeki film Gretel&Hansel ilham kaynağı oldu.

Filmdeki sahnelerden, mistitizmden, karanlık atmosferden ve hiçbir şeyin aslında görüldüğü gibi olmadığı gerçeğinden yola çıkılarak hazırlanan koleksiyonda toplam 22 look sergilendi.

Koleksiyonda petrol yeşil, beyaz, bej ve ağırlıkla siyah renkler kullanıldı. Styling olarak; metal geometrik kolyeler, saçları kapatan bandanalar ve boneler, mistik aksesuarlar, postallar, yarım eldiven ve extravaganza kemerler dikkat çekti.

Filmden bazı kareleri de kısa filme aktaran Erkan, lookbook& video çekimlerini Tarihi Kervansaray’ın iç ve dış mekanlarında gerçekleştirdi. Avant-garde bir alt yapısı olan koleksiyonda; cut-out detaylar, fırfırlar, maxi boylar, mistik objeler ve asimetrik oyunlar ön plandaydı.

Asil Çağıl’ın üstlendiği çekimlerde Simge Ünal, Nazlıcan Erden, Melike Yalnız, Yanita Shmidt,Maria Smyrnova, Nurbanu Gündüz ve Aybike Hindistan gibi başarılı modeller yer aldı. İGFA

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2022, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER