Oyuncu Hafsanur Sancaktutan: 'Uçak Mühendisi olmak istiyordum'

Zorlu PSM’nin sevilen YouTube programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu genç ve yetenekli oyuncu Hafsanur Sancaktutan oldu.

Oyuncu Hafsanur Sancaktutan: 'Uçak Mühendisi olmak istiyordum'

Müzikten, stand-up’a, mizahtan güncel konulara kültürün her alanında konuşulan İbrahim Selim ile Bu Gece”nin konuğu olan genç ve güzel oyuncu Hafsanur Sancaktutan, öğrencilik yılları ve çocukluğuna dair anılarından takıntılarına kadar hayatına dair her şeyi tüm açıklığıyla samimiyetle paylaştı.

Yüksek enerjisi ile programa renk katan  Hafsanur Sancaktutan, isminin anlamını ve nereli olduğunu soran İbrahim Selim’e “İsmimin anlamı Arapça’da hafız, Farsça’da aslan ve sırtlan yavrusu anlamına geliyor. Baba tarafımdan Rizeli olduğum için çokça Rize’ye çay toplamaya giderdim.

Üç kız kardeştik ve hep yaramaz bir çocuktum. Küçükken evimizin altındaki tüpleri, demircilere gizli gizli satardım. Küçükken erkek gibiydim ve erkeklerle daha iyi anlaşırdım ama aynı şekilde en çok da onlarla kavga ediyordum. Bu yüzden ailem beni karateye gönderdi" dedi. 

'TİYATRO KULÜBÜ İÇİN YALANDAN KAVGA ETTİM'

Hafsanur Sancaktutan, İbrahim Selim’in “Tiyatro kulübüne girebilmek için arkadaşınla anlaşıp, yalandan kavga ettiğin doğru mu?” sorusuna “Şöyle, edebiyat hocamız bir gün derse girdi ve ‘Boşverin edebiyatı, bana tiyatrocu lazım, var mı tiyatroyla ilgilenen?’ diyip ‘Bana bir şey yapın ve beni etkileyin’ demişti.

Ben de tiyatro kulübüne benim gibi çok fazla girmek isteyen bir başka arkadaşıma ‘Gel yalandan kavga edelim’ dedim. O da kabul etti ve biz birbirimize girdik, hakaretler uçuştu ve hatta saç baş girmiştik birbirimize. Neyse sonra hoca geldi, bizi ayırdı ve sonra bizi tiyatro kulübüne almaya karar vermişti" ifadelerini kullandı. 

'UÇAK MÜHENDİSİ OLMAK İSTİYORDUM'

Hafsanur Sancaktutan, “Senin bir sayısalcı geçmişin var ama sözelciler gibi yaşıyorsun, sence sözelcilere ihtiyaç var mı veya bu konuda seni durdurmak isteyen oldu mu?” sorusunu soran İbrahim Selim’e “Elbette oldu, fizik öğretmenim çok fazla önüme çıktı. Sağolsun çok severdi beni ben de kendisini çok severdim. ‘Sen sayısalcısın, yapma kızım’ diye beni çok kenara çekiyordu.

Hakkı da vardı çünkü matematik ve fizikte çok başarılıydım. Eskiden uçak mühendisi olmak istiyordum ama süreç böyle gelişti. Ailemden herkes de beni oyunculuk konusunda oldukça destekledi” açıklamasında bulundu.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER