Gülşen, sahne kıyafeti nedeniyle cinsiyetçi saldırılarla karşı karşıya

Gülşen, sahne kıyafetiyle cinsiyetçi saldırıların hedefi oldu. Şarkıcı, "Nasıl yaşamak ve var olmak istediğime sadece ama sadece kendim karar verebilirim" dedi.

Gülşen, sahne kıyafeti nedeniyle cinsiyetçi saldırılarla karşı karşıya

 Geçtiğimiz günlerde Alaçatı'da müzikseverlerle buluşan şarkıcı Gülşen, sahne kıyafeti nedeniyle cinsiyetçi saldırılarla karşı karşıya kaldı. 

 Gülşen, kendisine yönelik hedef göstermelerin ardından Instagram hesabından açıklamalarda bulundu. Şarkıcı, "Ne giydiğime, ne düşündüğüme, nasıl yaşamak ve var olmak istediğime sadece ama sadece kendim karar verebilirim" dedi.

'SADECE KENDİM KARAR VERİRİM' 
Sanatçının açıklamaları şöyle:

"Son konserimde, dilediğimi giyme özgürlüğümü kullanarak seçtiğim kıyafet, bir çok farklı ama en mühimi özgürlük alanına, tercihlere olan saygı sınırlarını aşan türden yorumları duymama sebep oldu."

"Sizler için çok küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Ne giydiğime, ne düşündüğüme, nasıl yaşamak ve var olmak istediğime sadece ama sadece kendim karar verebilirim. Tıpkı sizlerin de hayatlarında olduğu ya da olması gerektiği gibi."

"Bir toplumu oluşturan bütün parçaların, her görüşten, her inançtan olan tüm insanların, birbirlerine zarar vermeden, dilediği şekilde bir arada barış içinde yaşamasıdır bütün hikaye..."

İktidara yakınlığıyla bilinen Hande Yener, yaptığı açıklamayla Gülşen'e destek oldu. 

Yener, "Çok hoş bakımlı bir kadın. Poposu güzel giyiyor, ne yapsın? Sosyal medyanın gazına gelmeyelim, herkes özgürlüğünü yaşasın" dedi. 

GazeteDUVAR

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER