Yerel medyaya resmi ilan yasağı düzenlemesi geri çekildi

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmeleri devam eden Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin, resmi ilanların yerel gazetelerde yayınlanmasını engelleyen 15. maddesinin geri çekildiğini duyurdu.

Yerel medyaya resmi ilan yasağı düzenlemesi geri çekildi

TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeleri devam eden Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin 15. maddesi ile ilgili CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, değerlendirmelerde bulunarak maddenin geri çekilmesini istedi.

Teklifin 15. maddesindeki düzenlemenin Türkiye basınının yüzde 91'ini oluşturan yerel basınla ilgili bir düzenleme olduğunu belirten Engin Özkoç, düzenlemenin yerel basının 72 milyonluk bir gelirden yoksun olmasını sağladığını belirterek, "Düzenleme ile resmi ilanlar, internet sitelerinde yayınlanarak bu ilanların yerel gazetelerde yayınlanması engelleniyor. Yerel basın zor şartlar altında çalışıyor. Onların bu gelirini kesmek onların tamamen kapanmasına neden olacaktır. Bu maddenin geri çekilmesini istiyoruz" dedi.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise sosyal medya hesabından “Gazeteci örgütlerinin mücadelesi sonuç verdi, yerel basına müjde. Yerel medyayı yok edecek, resmi ilan alınmasını yasaklayan vergi usul kanununun 15’ince maddesi geri çekildi” paylaşımını yaptı.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER