Pençe Kilit operasyon bölgesinden acı haberler peş peşe geldi: 3 şehit!

Pençe-Kilit operasyonu bölgesine açılan taciz ateşi sonucu 3 asker yaralandı. Yaralanan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Konyalı Muhammed Mustafa Koca ile Kocaelili Ömer Ertuğrul Sarı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Diğer yaralı Kahramanmaraşlı Murat Yıldırım da tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Pençe Kilit operasyon bölgesinden acı haberler peş peşe geldi: 3 şehit!

Acı haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 'Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde üs bölgesine bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda 3 kahraman Mehmetçiğin yaralandığı ve yaralıların derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlandığı kaydedildi.

Yaralılardan Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca ile Piyade Uzman Çavuş Ömer Ertuğrul Sarı'nın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu bildirildi.

Bakanlık, olayda yaralanan üçüncü Piyade Uzman Çavuş Murat Yıldırım'ın da şehit olduğuna ilişkin acı haberi duyurdu. Kahramanmaraşlı şehidin haberi, Göksun ilçesine bağlı kırsal Taşoluk Mahallesi’ndeki baba ocağına ulaştı.

Bakanlıktan yapılan taziye mesajında, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER