Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim en büyük eserimdir" dediği Cumhuriyetimiz 98. yaşında

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim en büyük eserimdir" dediği Cumhuriyet 98. yaşında...

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim en büyük eserimdir" dediği Cumhuriyetimiz 98. yaşında

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yaktığı bağımsızlık ateşiyle kurulan Cumhuriyetimizin 98. yılı kutlu olsun!

Atatürk'ün 10. Yıl Nutku'nda "Yurttaşlarım! Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti'dir." ifadeleriyle tanımladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta aynı heyecan ve coşkuyla kutlanıyor.

Koronavirüs salgını önlemleriyle ülkenin dört bir yanında düzenlenecek törenlerin yanında; sokaklar, caddeler ve binalar Atatürk posterleri ve bayraklarıyla doldu.

İLK TÖREN ANITKABİR'DE

29 Ekim nedeniyle ilk tören Ankara'da Anıtkabir'de düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki devlet erkanı, sabah saatlerinde Ata'nın huzuruna çıkarak çelenk bırakacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetin ilanının 98. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet'in banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını minnetle andığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında "Cumhuriyetimizin 100. yılı ufukta belirmişken, Türkiye'yi tökezletmeyi amaçlayan hiçbir sinsi saldırının bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Devlet erkanının Ata'nın huzuruna çıkmasıyla başlayacak kutlamalar, gün boyu sivil toplum örgütleri ve belediyelerin etkinlikleriyle devam edecek.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 21:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER