Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 27 il için 'sarı' uyarı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 27 il için 'sarı' uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ile Akdeniz Bölgesi'nin doğusunda gökgürültülü sağanak, karla karışık yağmur ve çığ olayı beklendiği açıklandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 27 il için 'sarı' uyarı yapıldı

Meteoroloj Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda, "Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Adıyaman çevreleri ile Adana ve Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, kıyı kesimlerde yıldırım ve dolu yağışı,yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi. 

Kuzey,iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğini söyleyen Meteoroloji, gökgürültülü sağanak beklenen Adana, Hatay ve Osmaniye, Karla karışık yağmur ve kar beklenen Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Malatya, Kahramanmaraş, çığ riski bulunan Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun Gümüşhane, Kars, Muş, Rize, Siirt, Trabzon, Tunceli, Van, Bayburt, Ardahan ve Iğdır için 'sarı' uyarısı yaptı.  İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER