KPSS incelemesinde ön rapora göre ''3 soru birebir aynı 10 soru benzer''

İptal edilen KPSS'ye ilişkin yürütülen incelemelerde 3 sorunun Yediiklim Yayınevi'nin sorularıyla birebir aynı, 10 sorunun ise benzer olduğu tespit edildi.

KPSS incelemesinde ön rapora göre ''3 soru birebir aynı 10 soru benzer''

Sınav sorularının sızdırıldığı iddialarının ardından iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili Devlet Denetleme Kurulu tarafından başlatılan soruşturmada ön rapor hazırlandı. Uzmanların incelemelerine göre, 3 sorunun Yediiklim Yayınevi'nin sorularıyla birebir aynı, 10 sorunun ise benzer olduğu belirlendi.

Soruşturma kapsamında Yediiklim Yayınevi ve ÖSYM çalışanlarının telefon arama ve baz kayıtları da incelemeye alındı. ÖSYM çalışanları ve yöneticilerine yönelik iddialar Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosunca yürütülürken, Yediiklim Yayınevi ve çalışanlarına yönelik soruşturmanın Müracaat ve Suçüstü Savcılığı’nca yürütüldüğü öğrenildi.

Görevden alınan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün yerine atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumunun iptal ediğini açıklamıştı.GazeteDUVAR

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER