İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "Eski Türkiye yok"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu anlamda yapılan işlerin çok daha koordineli, çok daha etkili bir şekilde daha hızlı bir şekilde icra edilmesine imkan sağlıyor. Artık eski Türkiye yok, eski Türkiye’nin bürokrasisi de yok" dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "Eski Türkiye yok"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ATO Congresıum'da İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”ne katıldı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği tanıtım günlerinde stantları ziyaret eden Altun, projeler hakkında bilgi aldı.

Halk Bank standını ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme merkezli yeni programa vurgu yaptığını kaydeden Altun, bu noktada kamu bankalarına çok önemli görevler düştüğünü ifade etti. Dünyanın çok zor günler geçirdiğini belirten Altun, “Biz Allah’a şükür bu zor günleri Cumhurbaşkanımız liderliğinde ciddi bir planlamayla geçiriyoruz. Bu planlama gerçek hayata birebir tekabül eden kısa, orta ve uzun vadeli olarak Türkiye’nin bölgesel ve küresel aktörlüğüne yatırım yapan bir planlama” dedi.

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri'ne gençleri ve ailelerini davet eden Altun, "Yapmak istediğimiz; devlet ve millet arasında iletişim vazifemiz olması dolayısıyla doğrudan gençlerimizin devletin kurumlarıyla yüz yüze iletişim kurabilecekleri, devletimizin teşvik, hibe, burs ve eğitim programları hakkında bilgilenebilecekleri bir platform inşa etmek. Burada bu platformu inşa etmiş durumdayız. Burada 40 kurumumuz gençlerimize kendi kurumlarında ne tür teşvikler sağladıklarını, gençlerimize ne tür imkanlar sağladıklarını, sağlayabileceklerini aktarıyorlar. Gençlerimiz böylelikle devletimizin nasıl yanlarında olduklarını, geleceğe nasıl daha emin bir şekilde bakabileceklerini görmüş oluyorlar" diye konuştu.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER