İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 'özel teftiş' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında başlatılan teftiş için "Tüm tedbirleri alma sorumluluğumuz ve zorunluluğumuz var" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 'özel teftiş' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanları hakkında başlatılan teftişe ilişkin açıklama yaptı.

Türkiye'nin terörle ilgili önemli tecrübelerden geçtiğini ifade eden Bakan Soylu, "Türkiye, büyük bedeller ödedi. Halen kayıplarımız bizim üzerimizde. Ülke olarak millet olarak tüm tedbirleri alma sorumluluğumuz ve zorunluluğumuz söz konusu. Sadece İçişleri Bakanlığımızdan 50 bin kişi ihraç edildi. terör örgütleriyle bağlantılı oldukları için. Şehirdeki teröristlerle mücadele etmeyecek miyiz? Yarın öbür gün yapılacak bir eylem bu kişiler üzerinden gerçekleştirilirse yarın bize siz neden işinizi yapmadınız denmez mi? Başımıza gelecek felaketi engellemeye çalışıyoruz" dye konuştu.

Öte yandan elebaşı tarafından dini istismar etmek üzere nitelendirilmiş bir dernek olan Diayder soruşturmasında tutuklananlar olduğunu belirten Bakan Soylu, "İBB'ye sözde gassal olarak, imam olarak alınan, maaşının bir kısmının terör örgütüne aktarıldığı tespit edilen biri tutuklandı" bilgisini de verdi.

Hatırlanacağı gibi İçişleri Bakanlığı; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kuruluşları ve şirketlerinde işbaşı yaptırılan personelden bazılarının terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı olduğu yönünde ihbar, şikayet ve elde edilen tespitler üzerine, özel teftiş başlatıldığını duyurmuştu.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER