İBB Başkanı İmamoğlu, '5 ay erken teslim'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 13 Haziran 2020’de temeli atılan, 32 blok ve 1.446 bağımsız birimden oluşan ‘KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları’ için düzenlenen kura çekim töreninde konuştu.

İBB Başkanı İmamoğlu, '5 ay erken teslim'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ’ın Silivri’de inşa ettiği “4.Etap Sosyal Konutları” için kura çekilişi düzenlendi. Kura çekilişine, hak sahipleri ve aileleri de katıldı. Küçükçekmece’deki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen kura çekilişi etkinliğinde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ekonomik kriz ortamında konut üretmenin, vatandaşın yanında olmak anlamına geldiğini vurguladı. 

Projenin ödüllü bir tasarım olduğunu ve planlanan tarihten 5 ay önce tamamlanacağı bilgilerini paylaşan İmamoğlu, “Zamanında iş bitirmek sorumluluktur. Ama zamanından önce iş bitirmek de övgüye tabidir. Yapacağımız her iş böyle olacak, olmalı. Yeter ki, koşullarımızı zorlayanlar olmasın. Yeter ki, engellemeye dönük bir akılla sürece bakılmasın. Yeter ki, imarlı bir arazimizi satın alıp, kendi dönemlerinde satın aldıkları toplu konut, sosyal konut yapmak için satın aldıkları imarlı bir konut arazisini ‘Yeşil alana çevirdik’ deyip milleti zarara uğratmasınlar. Yeter ki, bunları yapmasınlar. Biz, daha iyilerini yapacağız” dedi. 

KURT: “PROJEYİ 5 AY ERKEN TESLİM EDECEĞİZ”

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt da konuşmasında, pandemi başlarında yapımına başladıkları Silivri 4.Etap Sosyal Konutları için 3 haftada, 40 bin 392 başvuru aldıklarına dikkat çekti. Projenin 310 TL yatırım bedeline sahip olduğu bilgisini paylaşan Kurt, “Projemiz, tüm koşulların sağlandığı, herhangi bir aksiliğin olmadığı bir ortamda dahi, 24 ayda bitmesi gereken bir projeydi. Ülke olarak çok zor bir ekonomik süreçten geçiyoruz.

Dövizdeki anlamsız dalgalanmalardan dolayı, maalesef tedarik zinciri neredeyse durma noktasına geldiği bir ortamda, pandemi koşullarında inşaatımızı hızla tamamlayabilmek için çok ciddi çaba sarf ediyoruz. Böyle bir dönemde, bu büyüklükteki bir projeyi, ülkenin bu zorlu döneminde, pandemi etkisinde normal süresinden 5 ay erken teslim etmek, bizim için ayrı bir gurur” dedi. Konuşmaların ardından İmamoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Kurt, noter huzurunda ilk çekilişleri gerçekleştirdi. 

İGFA

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2021, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER