Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suriye ile mücadelemiz farklı devam edecek"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütlerine ilişkin, mücadelenin bundan sonraki süreçte çok daha farklı bir şekilde devam edeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suriye ile mücadelemiz farklı devam edecek"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını kıldığı İstanbul'daki Hz. Ali Camii'nin çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Suriye'de sadece kuzeyi değil, genelinde bildiğiniz gibi PKK, YPG, PYD buralarda cirit atıyor" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlara destek veren ülkelerin başında da koalisyon güçleri Amerika geliyor. Bunların verdiği her türlü destek, silah, mühimmat bunlarla birlikte burada terör estiriyorlar. Bunlara karşı bizler mücadelemizi veriyoruz. Rejim bunlardan gücünü alıyor" diye konuştu.

Öte yandan Avrupa'daki enerji krizine de dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda tedbirleri aldıklarını belirterek, "Bundan sonraki süreçte de alıyoruz. Azerbaycan ile yapılan bu anlaşma tedbire yöneliktir. TANAP gibi bizim için rezervuar söz konusu. Rusya ile anlaşmalar çok hassas. Bu hassasiyetimizi devam ettiriyoruz. Rusya, İran, Azerbaycan ile olsun bu anlaşmalar bu tür krizleri yaşamayacağımızın işaretidir. Sadece İngiltere değil, birçok batı ülkesinde sıkıntı devam ediyor. Şu an böyle bir sıkıntımız söz konusu değil ve tedbirlerimizi aldık, alıyoruz ve bundan sonra da almaya devam edeceğiz" dedi.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER