Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İletişimi başkalarına bırakamayız"

İstanbul'da başlayan "Türk Konseyi Medya Forumu"na Cumhurbaşkanı Erdoğan, video mesaj ile katıldı. Erdoğan, "Diğer konularda yabancılara nasıl bel bağlamıyorsak iletişimi de başkalarına havale edemeyiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İletişimi başkalarına bırakamayız"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ev sahipliğinde "Köklü Geçmiş, Güçlü Gelecek" temasıyla düzenlenecek "Türk Konseyi Medya Forumu" İstanbul'da başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, foruma bir video mesaj ile katıldı.

"Günümüzde sosyal medyanın da yaygınlaşmasıyla birlikte tüm insanlıkla beraber biz de sık sık dezenformasyon kampanyalarına maruz kalıyoruz" diyen Erdoğan, mesajında, "Yalan ve çarpıtılmış haberler sebebiyle dünyada milyonlarca savunmasız insanın hayatı kararmakta ciddi travmalar ve dramlar yaşanmaktadır. Hiçbir denetimin veya otokontrolün olmadığı sosyal medya mecraları bugün hem demokrasiyi hem toplumsal barışı hem de devletlerin milli güvenliğini tehdit eder konuma gelmiştir" dedi.

"İLETİŞİMİ BAŞKALARINA HAVALE EDEMEYİZ"

Sözde soykırım iddiaları başta olmak üzere tarihimizi milli güvenliğimizi ve milletimizin değerlerini hedef alan birçok konuda benzer tutumlarla karşılaştıklarını belirterek, "Yaşadığımız acı tecrübeler ışığında şu gerçeği artık hepimiz açık ve net bir şekilde görebiliyoruz. Nasıl savunma sanayii ve askeri konularda tamamen yabancılara bel bağlamıyorsak, iletişim meselesini de başkalarına havale edemeyiz. Oryantalist bakış açısıyla sürekli bizlere insan hakları, demokrasi ve özgürlük dersi verenlerin vicdan ve meslek ahlakına güvenemeyiz. Diğer stratejik meselelerde olduğu gibi medya ve iletişim konusunda da kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz" diye konuştu.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER