Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: "Siyasi eşkıyalığı alışkanlık haline getirdi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ASKON Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada kur mesajı vererek, "Bizim paramız Türk Lirası, biz onunla hareket edeceğiz" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun resmi kurumlara giderek kapıda kalmasını da 'siyasi eşkıyalık' olarak nitelendiren Erdoğan, "Ben senin ipinin kimlerin elinde olduğunu çok merak ediyorum" diyerek sert eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: "Siyasi eşkıyalığı alışkanlık haline getirdi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da ASKON 12. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

Konuşmasında kur mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim paramız Türk Lirası, onunla hareket edeceğiz" dedi.

"Döviz kuru üzerinden bize silah çekmeye kalktılar ama bunu beceremediler" diyen Erdoğan, "Bizim silahımız daha güçlü. Bizim silahımız Nas" diye konuştu. Döviz kurundaki anlamsız dalgalanmayı kontrol altına aldıklarını ifade eden Erdoğan, "Kurun bugünlerde tekrar oynamaya başlaması geçici bir durumdur.  Hafta başından itibaren istikrar kazanacağını değerlendiriyoruz. Amacımız hem iş insanlarını hem de vatandaşları 1 ay, 6 ay, 1 yıl, 3 yıl sonrasını görebilecekleri güven ve istikrar iklimine kavuşturmaktır" dedi.

"SEN ADAM DEĞİLSİN?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kamu kurumlarını basmayı bir nevi 'siyasi eşkiyalık' haline getirdiğini öne sürdü. Son örneğini Milli Eğitim Bakanlığı'nda yaşandığını anımsatan Erdoğan, "Bunlar siyasi eşkıyalık yapmayı alışkanlık haline getirdi. Dertleri kamu kurumlarından bilgi almak değil, orada kaos, karmaşa çıkartmak. Bundan böyle devletin kurumlarına da rastgele gidemeyeceksin. Bitti artık! Her şeyden önce devletin kurumlarına gidebilmek dürüstlük gerekir. Yeri geldi seni her bakanım gündemle ilgili bilgilendirdi. Sen adam değilsin. Dürüst değilsin. Merkez Bankası bağımsız değil diyorsun, peki seni nasıl kabul etti. Ben senin ipinin kimlerin elinde olduğunu çok merak ediyorum. Bakanlıkta böyle bir fırsatı vermeyerek doğrusunu yapıyor. Dert başlayınca ortaya can sıkıcı görüntüler çıkıyor. Ataların üzüm üzüme bakarak karar dedikleri gibi bunlarda Kandil'dekilerle otura kalka edebi siyaseti unutuyorlar" diye konuştu.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER