Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çözüm Sürecini biz Sonlandırmadık işte detay..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bismil Ovası Tarımsal Sulama Tesisleri, Diyarbakır Tekstil OSB 30 Fabrika, 4. Otosanayi Sitesi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin açılışını gerçekleştirdi. Süreci kendilerinin sonlandırmadığını belirten Erdoğan, ”Süreci HDP’nin art niyeti, gizli gündemleri sonlandırdı” dedi. Erdoğan konuşmasında, Diyarbakır Cezaevi’nin boşaltılacağını ve kültür merkezi olarak hizmet vereceğini söyledi. Cumhurbaşkanı, Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını kısa süre içinde açıklayacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çözüm Sürecini biz Sonlandırmadık işte detay..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

KCK, PKK, PYD, HDP’siyle hep birlikte benim Kürt kardeşlerimin iliğini sömüren bu çete, son bin yıldır bu bölgenin, bu halkın başına gelmiş en büyük musibettir. Hangi demokraside, devletin yatırım, hizmet için gönderdiği ödenekler yollara mayın döşemek için kullanılır?

Geçmişte uzunca bir dönem adı zulümle, işkenceyle, insanlık dışı muameleyle anılan Diyarbakır Cezaevi’ni yakında boşaltıyor, kültür merkezi olarak hizmete sunuyoruz.

Hukuk ve ekonomi reformlarımızla, hak ve özgürlük açılımlarımızla, aynı çizgide yolumuza devam ediyoruz.

13-14 yaşındaki Kürt kızlarımızı dağa kaçıranlar bunlar değil mi? Bunlar hangi edepten, namustan bahsediyorlar? Bunlarda ne edep ne namus var.

HDP’nin İstanbul ve diğer şehirlerde CHP’ye verdiği desteğin nedeni ideolojik akrabalıktır.

Artık ülkemizde işleyemedikleri cinayetlerine Irak’ın kuzeyinde başladılar. Çünkü bunlar Kürt düşmanı, insanlık düşmanı, coğrafyamızın ve medeniyetimizin düşmanı. Utanmadan, sıkılmadan, yüzleri kızarmadan hala ‘barış, kardeşlik, hukuk, demokrasi’ diyorlar. Siz bu kavramları en son ağzına alacak kişilersiniz ey HDP. Çözüm sürecini biz başlattık ama sonlandıran biz olmadık. Süreci bunların art niyeti, gizli gündemleri sonlandırdı.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 22:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER