CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: "Her fabrika bir kaledir"

CHP Genel Başkanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte Bayındır Süt Fabrikası'nın temel atma törenine katıldı. Törende konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “Her fabrika bir kaledir. Çünkü her fabrika bizim birilerine el avuç açmamızı engeller” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: "Her fabrika bir kaledir"

 İzmir Tarımı için kaldıraç niteliği taşıyan ve "Başka Bir Tarım Mümkün" felsefesi ile yola çıkılan Bayındır Süt Fabrikası'nın açılış törenine Türk Halk Müziği dinletisi ve zeybek gösterisi ile başladı. 

Temel atma töreninde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Çok güzel bir fabrikanın temelini atıyoruz. Üretmek kadar değerli bir şey yoktur. Üretmek alın teri demektir. Üretmek kazanmak demektir. Üretmek bir kentin caddelerinde onurunla gezmek demektir. Üretmek Türkiye’nin büyümesi ve kalkınması demektir. O nedenle üretmek kadar değerli bir şey yoktur. Batılı devletler bize neden toprağı ekiyorsunuz diyor. Tohumu, buğdayı, eti, yemi, samanı biz verelim bizim çiftçimiz kazansın diyorlar. Ya bizim çiftçimiz ne olacak? Bu kaderi beraber değiştireceğiz. Mustafa Kemal Atatürk, ‘çiftçi milletin efendisidir’ der. Bunlar efendiliği bırakmadılar. Her şey dışarıdan alınıyor. Diyorlar ki ‘çiftçinin durumu ‘çok iyidir’ Sen çiftçinin arasına girmeyip de saraydan bakarsan çiftçinin durumunu anlayamazsın. Elin oğluna kazandırıyoruz, bizim çiftçimize neden kazandırmamaya çalışıyoruz. Yeni bir stratejiyi hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bütün belediye başkanlarımız siz kazanasınız diye çaba harcıyor. Sizin çocuklarınız daha iyi bir hayat standardı yakalayacak” dedi. 

Tarım için hayata geçirilen fabrikanın temel atma töreninde sözü alan Başkan Soyer, “Günde 100 ton süt işleyeceğimiz bu fabrikayla, dökme ürün dönemini kapatarak katma değeri yüksek çok sayıda süt ürünü üreteceğiz. Fabrikamız, son yıllarda kamu eliyle kurulan en büyük tarımsal işletmelerden biri olacak. Küçük Menderes’in üreticileri, kimsenin ucuz dökme ürün tedarikçisi değildir. Kendi toprağının ve milletin efendisidir. Yüz milyon liralık bu yatırımı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün efendimiz dediği köylülerimize layık olmak için kuruyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Bereketi bol olsun” dedi.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2021, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER