Çalışma Bakanı Bilgin müjdeyi verdi.. ''3600 ek gösterge'' tarihi belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge ile ilgili yapılan çalışmaları 6 ay içinde Meclis'e getireceklerini açıkladı.

Çalışma Bakanı Bilgin müjdeyi verdi.. ''3600 ek gösterge'' tarihi belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,  katıldığı televizyon programında gündemle ilgili değerlendirme yaptı. Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmaları 6 ay içinde Meclis'e getirecekleri bilgisini de verdi.

TRT Haberin aktardığına göre Bakan Bilgin 3600 ek gösterge ile ilgili kamu çalışanları arasındaki dengesizliği ve adaletsizliği gidereceğiz diyerek "

3600 Ek göstergeyi toplu sözleşme maddesi haline getirildi. Bir önceki seçimde Sayın Cumhurbaşkanımız gündeme getireceğini söylemişti. Artık söylem olmaktan çıkardık. Geri dönüşü yok artık. Kanun hükmündedir. Bakanlık içinde çalışmalarımızı yaptık.

Esas düzenlemeyi 3600 Ek gösterge emekliliklerinde yapıyor. Yıllar içinde daha da artan farklılaşma var. Bakanlık içinde çalışma tamamlandı bitti. Sendikalarımızla müzakere edeceğiz. Kamunun diğer kuruluşlarıyla onlarla müzakere edeceğiz. Meclis'e ilk 6 ay içinde en geç Mayıs-Haziran'da intikal ettiririz" dedi. 

3600 ek göstergenin bu yıl içinde tamamlanacağını dile getiren Bakan Bilgin, kamudaki toplu sözleşemede çözülmesi gerek maddeler olduğunu ve sözleşmeli personelleri kadrolu personellerle benzer haklara sahip noktaya getirmek istediklerini vurgulayarak bu çalışmaların haziran ayından Meclis'e geleceğini söyledi. 

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER