Bakan Yanık: Koruma ve bakım altında bulunan 985 genç kamuya atandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kuruluşlarında koruma ve bakım altında bulunan 985 genç, noter huzurunda gerçekleştirilen kurayla kamu kurum ve kuruluşlarına atandı. Bakan Yanık, “Devlet korumasında yetişmiş 985 gencimizi kamuya atadık” dedi.

Bakan Yanık: Koruma ve bakım altında bulunan 985 genç kamuya atandı

Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen kura töreninde konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, atama törenleri vesilesiyle gençlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Konuşmasında gençlere seslenen Bakan Derya Yanık, kuruluş hizmetlerinden yararlanan her bir çocuğun kurumdan ayrıldıktan sonra, kendi hayatlarına başladıktan sonra da o parçadan kopmadığını belirterek, çalışmaları da bu anlayış ve titizlikle yürüttüklerini söyledi. 

Törende konuşma yapan çocuk evlerinde yetişen Zümra Karakurt’un kendi başarı hikayesini anlattığı konuşmasına değinen Bakan Yanık, "Zümra’nın biraz önce anlattığı hikayenin ne olduğunu en iyi bilen gençler sizlersiniz. Bu hikayeyi başkalarına anlatacak, onları da motive edecek, onları da o sorumluluk duygusunun bir halkası haline getirecek arkadaşlarımız da sizlersiniz. Bunu en güzel  biçimde yerine getireceğinizden, bu fotoğrafı çok güzel bir biçimde tamamlayacağınızdan hiç kuşkum yok. Bunu ataması yapılan ve değişik yerlerde değişik sorumluluklar üstlenmiş arkadaşlarımızın çalışmalarından da görüyoruz. Bir yerde desteğe ihtiyacınız olursa biz hep buradayız. ‘Biz bir büyük ailenin parçasıyız’ diyoruz ya işte o aile hep bir yerde sizi bekliyor ve her zaman destek olmaya hazır" dedi.

Bakan Yanık, istisnasız bütün çocukların hakları olan bakım, korunma ve eğitim imkanlarına ulaşmaları için her türlü desteği sunduklarını ve sunmaya devam edeceklerini kaydetti.

Törende Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığının Çocuk Evlerinde yetişen İbrahim Olgun’un saz, Nazife Fatma Güneş ve Ayşe Atam’ın da Ömer Hamasi’nin gitarı eşliğinde sunduğu müzik dinletisi katılımcılardan alkış aldı. Bakan Derya Yanık da çok duygulandığını dile getirerek, gençlere teşekkür etti.
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın konuşmasının ardından kuraya geçildi. Yanık, gençlerle birlikte butona basarak kurayı başlattı. Atananlar büyük sevinç yaşarken, Bakan Derya Yanık da onları kutladı ve fotoğraf çektirdi.
 
Ayrıca, çocuk evlerinde yetişen gençlerden Kardelen Bolulu’nun kişisel sergisi de katılımcıların beğenisine sunuldu. Devlet korumasında yetişmiş gençlerin atama sonuçları saat 18.00’den itibaren Bakanlığın https://sosyalatama.aile.gov.tr/ internet sitesinden açıklandı.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER