Bakan Murat Kurum'dan müsilaj seferberliğine videolu mesaj

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'ndeki müsilaj temizleme çalışmaları sayesinde deniz yüzeyinde artık müsilaja rastlanmadığı ve balıkların ortaya çıkmaya başladığını açıkladı.

Bakan Murat Kurum'dan müsilaj seferberliğine videolu mesaj

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından, Marmara Denizi'nde yürütülen müsilaj seferberliği kapsamındaki çalışmalara ve gelinen noktaya ilişkin videolu paylaşımda bulundu. Paylaşımında, "Bu memleket hepimizin 'Marmara Hepimizin' diyerek yola çıktık" diyen Bakan Kurum, "Belediyelerimizle birlikte 7 gün 24 saat esasıyla çalışarak Marmara Denizi’mizdeki müsilajı temizledik. Denizlerimizi ve deniz canlılarımızı canla başla korumaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Marmara'nın masmavi denizinde görüntü kirliliğine sebebiyet veren ve deniz dibindeki ekolojik yaşamı tehdit eden müsilaja ilişkin adımları hızlı şekilde attıklarını ve projeleri de kararlılıkla hayata geçirdiklerini vurgulayan Bakan Kurum, "Daha yapılması gerekenler var, bu adımları da kararlı bir şekilde atacağız. Bu memleket hepimizin, 'Marmara Hepimizin' diyerek yola çıktık. Belediyelerimizle birlikte 7 gün 24 saat esasıyla çalışarak Marmara Denizi'mizdeki müsilajı temizledik. Denizlerimizi ve deniz canlılarımızı canla başla korumaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Videoda ayrıca bölgede müsilaj sorununa tanık olan vatandaşların da görüşlerine yer verildi.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER