Bakan Kurum: Hiçbir ''Vatandaşımızı Mağdur etmeyeceğiz''

Orman yangınlarının yaşandığı bölgelerde hasar tespitinin sürdüğünü söyleyen Bakan Kurum, yangın afetinin 6’ncı gününde, alandaki 257 kişilik ekip ve mobil laboratuvarlarla hasar tespit çalışmalarına devam edildiğini belirtti.

Bakan Kurum: Hiçbir ''Vatandaşımızı Mağdur etmeyeceğiz''

Yangından etkilenen Antalya’da Manavgat ve Marmaris’te hasar tespitlerine devam edildiğini aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hiçbir vatandaşın gözünü yaşlı bırakmayacaklarını, vatandaşları evlerine ve iş yerlerine en yakın zamanda kavuşturacaklarını vurguladı.

Muğla Marmaris’te de Siteler, Armutalan, Bayır, İçmeler ve Turunç Mahallelerimizdeki hasar tespit çalışmalarını gece gündüz sürdürdüklerini ve Marmaris’te 109 binanın ağır hasarlı, acil yıkılacak olduğunu tespit ettiklerini kaydeden Bakan Kurum, “Afetten etkilenen tüm yerlerde hızla hareket ederek çalışmalarımızı tamamlıyoruz. Sahada her bir vatandaşımızla görüşerek taleplerini dinliyor, çözümler üretmeye gayret ediyoruz. Bir ve beraberlik halinde, seferberlik ruhuyla çalışarak vatandaşlarımızın yaralarını sarana kadar sahadayız” diye konuştu.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER