Akbaşoğlu'ndan ek gösterge, asgari ücret, EYT açıklaması.. İşte detayları

AK Parti Genel Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 3600 ek gösterge, EYT ve asgari ücret konularında açıklamalarda bulundu.

Akbaşoğlu'ndan ek gösterge, asgari ücret, EYT açıklaması.. İşte detayları

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 3600 ek göstergeyi Temmuz ayına kadar çıkaracaklarını açıkladı.

Daha önce zikredilen kadrolarla ilgili geniş bir çalışma yapıldığını aktaran Akbaşoğlu, bu konularda paydaşlarla birlikte iki toplantı gerçekleştirildiğini belirterek, bunun yasal bir teklife dönüştürülebilmesi için Genel Kurul'a geleceğini ve 3600 ek göstergeyi Temmuz ayına kadar çıkaracaklarını kaydetti.

SON DAKİKA....
AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ
MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU #EmeklilikteYaşaTakılanlar #EYT
Konusunda açıklamalarda bulundu..@akbasogluemin @Akparti @vedatbilgn pic.twitter.com/CYVu1CgFmV

— @EYT LEVENT ATACAN ???? ???????? (@EYTLEVENTATACA1) March 30, 2022

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, asgari ücrete ek zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya ise, yılın ikinci yarısında, 1 Temmuz'da memur ve emeklilerimize biliyorsunuz bir maaş artışı söz konusu olacaığnı ifade etti.

Akbaşoğlu, "Hem enflasyon artı yüzde 6 ilave, bununla beraber bir refah payını da içine alacak şekilde temmuzda memur ve emeklilerimize bir maaş düzenlemesi yapılacak. Bu bağlamda asgari ücretli kardeşlerimizin durumu da ele alınarak bu değerlendirmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bu yılın ilk yarısına kadar inşallah 3600 ek gösterge ile ilgili kanuni düzenlemenin de çıkacağını buradan ifade etmek isterim. Her türlü mali düzenlemelere ilişkin hususlar gündemimizdedir" diye konuştu. İGFA

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2022, 20:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER