AK Partili Cahit Özkan'dan Dolar kuruna 'Japonyalı' savunma

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, artan döviz kurlarıyla ilgili çok konuşulacak bir yoruma imza attı. Sosyal medyada gündem olan ifadeler kullanan Özkan, "Dolar kurunun nereden nereye geldiğini soranlara söylüyorum. Doların değeri ile ilgili Japonya bir mukayese yapıyor mu?" diye sordu.

AK Partili Cahit Özkan'dan Dolar kuruna 'Japonyalı' savunma

Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener görüşmesi ve artan döviz kurları ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özkan, kullandığı ifadelerden sonra sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

Dolar kurunun bahane edildiğini söyleyen Özkan, "Küresel bir salgın ortamından geçiyoruz. Sırasıyla tedarik zincirlerinin bozulduğunu hepimiz takip ediyoruz. Böylesi bir ortamda Türkiye olarak hem salgından vatandaşlarımızın sağlığını korurken hem bütün sıkıntıları bertaraf ederek vatandaşlarımızın refahını hayata geçiriyoruz. Dolar kurunun nereden nereye geldiğini soranlara söylüyorum. Şu anda 2002'den bugüne her alanda yatırımlar yapmış, sanayi ülkesi haline gelmiş, 35 milyar dolarlık ihracatını 210 milyarın üzerine çıkarmış Türkiye dolardaki değer kaybını bin lira aşağı çekmek suretiyle 6 kat bir artış var. Doların değeri ile ilgili Japonya bir mukayese yapıyor mu? Nasıl başarısız bir ekonomiyiz diyerek kendi ekonomilerini değerlendiriyor mu? Bu ülkede faizle mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz" dedi.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2021, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER