130 bin işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri yeniden başlıyor

130 bin işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerini gerçekleştiren Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri (MESS) arasında görüşmeler bugün yeniden başlayacak.

130 bin işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri yeniden başlıyor

Geçen haftaki son görüşmede MESS maaş zam teklifini yıllık bazda yüzde 50,45'e yükseltirken, Türk Metal, yıllıkta yüzde 76,21 zam talebini yineledi.

Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Bursa 3 Nolu Şube’nin Cumartesi günü yapılan 5. Olağan Genel Kurulu’ndaki konuşmasında, TİS sürecinde gelinen noktaya değindi ve “Ben bugüne kadar o masaya oturmadım, ama artık hazırım. MESS’in yaptığı çağrı üzerine, Pazartesi günü saat 18’de o masaya oturacağım. Bu işi sizin istediğiniz şekilde bitirmeden o masadan kalkmayacağım. Şimdi buradan MESS’e sesleniyorum. Gelin bu kez işi bitirelim. 130 bin metal emekçisini mutlu edelim. Çünkü o masadan bir daha kalkarsak, vallahi de billahi de bu sefer o yüzbinleri Bursa’da toplarız. O da yetmezse İzmir’de toplarız. Tüm Türkiye’yi ayağa kaldırırız” dedi.

Birleşik Metal-İş ise örgütlü olduğu fabrikalarda kademeli olarak grev kararlarını asmaya başladı.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER