Yangın bölgelerine beyanname verme ‘mücbir sebep’ vergi ödeme süreleri ertelendi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, orman yangınlarından etkilenen yerler için mücbir sebep hali ilan ederken, bu yerlerde beyanname verme ve vergi ödeme süreleri ertelendi.

Yangın bölgelerine beyanname verme ‘mücbir sebep’ vergi ödeme süreleri ertelendi

Orman yangınlarından etkilenen yerler için yangının başlangıç tarihi ile 1 Kasım 2021 tarihleri arası mücbir sebep hali ilan edildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, orman yangınlarından etkilenen vatandaşlar için yeni bir adım attı. Bakanlık, Osmaniye ili Kadirli ve merkez ilçelerinde, Antalya ili Akseki, Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş, Manavgat ve İbradı ilçelerinde, Mersin ili Aydıncık ve Silifke ilçelerinde; Adana ili Aladağ, İmamoğlu, Karaisalı ve Kozan ilçelerinde, Muğla ili Bodrum, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Seydikemer ve Kavaklıdere ilçelerinde mücbir sebep hali ilan edilmesini uygun buldu.

Bu yerlerde beyanname verme ve vergi ödeme süreleri ertelendi.

Buna göre, mücbir sebep halinin geçerli olduğu dönemde verilmesi gereken beyanname ve bildirimler 16.11.2021 Salı günü sonuna kadar verilebilecek, bu beyanname ve bildirimler üzerine tahakkuk eden vergiler, yukarıda ifade edilen diğer vergi, ceza ve gecikme faizleri ile 2021 yılı motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksiti 30.11.2021 Salı günü sonuna kadar ödenebilecektir.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER