TESK başkanı uyardı ' ucuz yakıt' dikkat

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, bayramda özel araçlarıyla tatile çıkacak vatandaşların tasarruf için daha ucuza akaryakıt bulma arayışına girmemeleri ve şehirler arası yollardaki ucuz akaryakıt tabelalarına aldanmamaları gerektiğini bildirdi.

TESK başkanı uyardı ' ucuz yakıt' dikkat

TESK Başkanı Bendevi Palandöken açıklamasında, piyasada motorin ve benzinin ortalama litre fiyatının belli olduğunu vurguladı. Akaryakıtın ucuza mal edilmesinin sonrası için daha ağır faturalara neden olacağının altını çizen Palandöken, “Bir ürün, maliyetinin altındaki fiyatlara satılıyorsa o ürünün kalitesinden şüphelenmek gerekir. Kimse ortalamanın altında satışla zararına ticaret yapmaz” dedi.

Bendevi Palandöken şunları kaydetti: Özellikle 10 numara yağ ile merdiven altında üretilen, içinde ne olduğu bilinmeyen ucuz yakıtların araç motoruna zarar verdiği, çevre kirliliğine neden olduğu ve trafikteki herkesin can ve mal güvenliğini riske attığı bilinen bir gerçek. Maliyetinin altında satılan kaçak akaryakıtla depoyu ucuza doldurayım derken, aracınızın motorundan olup daha ağır bir fatura ödemeyin. Vatandaşlarımız tatil yolculuklarının kabusa dönüşmesini istemiyorsa akaryakıt alırken bildikleri ve güvendikleri istasyonları tercih etmeliler.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER