Memur ve memur emeklisi zam pazarlığı başladı

Memur ve memur emeklisinin maaş ve aylıklarına 2022 ve 2023’te yapılacak zammın belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin ilk toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde yapıldı.

Memur ve memur emeklisi zam pazarlığı başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in başkanlığında Bakanlığın Reşat Moralı Toplantı Salonu’ndaki toplantıya, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ve hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanları katıldı.

Bakan Bilgin, toplu sözleşme görüşmelerinde Türkiye çalışanlarını enflasyona ezdirmeyeceklerinin altını çizerken, “Enflasyonun üzerinde bir notada meseleyi ele alacağız” dedi.

Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl birlikte hareket eden Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen, ortak talepler belirlemişti. İki konfederasyon, hükümetten taban aylığa 600 lira seyyanen zam, 2022’de yüzde 21, 2023’te yüzde 17, her yıl yüzde 3 olmak üzere iki yılda toplam yüzde 6 refah payı artışı talebinde bulunmuştu.

Memur ve memur emeklileri için ilk toplantıyla başlayan zam pazarlığı süreci, yasal olarak Ağustos’un üçüncü haftasında sona ermesi bekleniyor.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER