Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Gıda fiyatlarında cesur adımlar için mutabık kaldık

Gıda sektörü temsilcileriyle görüşen Hazine ve Maliye Bakanı Nebati "KDV indirimlerine ek olarak firmalarımızın da fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Gıda fiyatlarında cesur adımlar için mutabık kaldık

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İstanbul'da yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmaların temsilcileriyle toplantı yaptı.

Bakan Nebati görüşme sonrası Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, önceliklerinin enflasyon olduğunu vurguladı. Görüşmenin verimli geçtiğini belirten Nebati, şu açıklamayı yaptı:

"Politikalarımızın merkezine aldığımız, en temel önceliğimiz olan enflasyonla mücadele kapsamında gıda sektöründe faaliyet gösteren yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmaların temsilcileri ile bir araya gelerek yapıcı ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik.

Vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak amacıyla uyguladığımız KDV indirimlerine ek olarak firmalarımızın da fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık. Fiyatlardaki dalgalanmaların önüne geçmek ve istikrara kavuşmasını sağlamak için hep birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." DUVAR

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 21:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER