Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İhracatta hedefimiz büyük"

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aylık, 6 aylık ve 12 aylık bazda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamlarına bu yıl ulaştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İhracatta hedefimiz büyük"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 28. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuştu. Türkiye'nin dünya ihracatında yüzde 1 pay seviyesine ulaşarak kritik eşiği yakaladıklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İhracatçı sayımızı önce 150 bine ardından 300 bine yükseltmeyi hedefliyoruz" dedi.

"SİZLER BU ÜLKENİN UÇBEYLERİSİNİZ"

Yıllık ihracatın ilk defa 200 milyar dolar eşiğini aşarak 17 Eylül itibarıyla 211 milyar dolarla rekor kırdığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yönetiminde Türkiye İhracatçılar Meclisinin de yer alacağı fuar merkezini inşallah en kısa sürede ülkemize kazandıracağız. Kuracağımız ihracatı geliştirme fonuyla sağladığımız diğer desteklere ilave olarak sadece sizlerin erişimine açık bir finansman kaynağı oluşturuyoruz. Sizler bu ülkenin uçbeylerisiniz." dedi.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER