Çağatay İHA’nın son teknoloji donanımları IDEF’te görücüye çıkıyor

Coşkunöz Holding yatırımı ile İHA sektörüne yeni bir soluk kazandıran Türkiye’nin yenilikçi İHA üreticisi UAVERA, İDEF 2021 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda kendi alanındaki yeteneklerini sergileyecek. UAVERA, Türkiye’de dikey iniş kalkış yapabilen bulut altı İHA ve Hedef İHA sistemleri ile pazar liderliğini hedefliyor.

Çağatay İHA’nın son teknoloji donanımları IDEF’te görücüye çıkıyor

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’21, Cumhurbaşkanlığı ve Millî Savunma Bakanlığı’nın himayesinde 17-20 Ağustos tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Fuara, Coşkunöz Holding bünyesinde yer alan İHA üreticisi UAVERA da katılıyor. UAVERA fuarda milli imkânlarla tasarlanan son teknoloji Çağatay İnsansız Hava Aracını sergileyecek.

Yerli ve milli İHA ve uçuş kontrol Sistemleri geliştirme hedefiyle yola çıkan UAVERA’nın Çağatay İnsansız Hava Aracı CGT50, kendi kulvarında belirgin özellikleriyle öne çıkıyor. Piste ihtiyaç duymadan dikey iniş kalkış yapabilen bu İHA’lar, daha sonra benzinli motorunu devreye alarak görevlerini gerçekleştirebiliyor. Yerli yazılım ve kontrolcüler ile donatılmış olan İHA’lar zorlu hava koşullarında ve tam otonom görev yapabiliyor. Bulut altı İHA sınıfında yer alan Çağatay İHA, 6 saate kadar havada kalma ve 150 kilometreye kadar olan iletişim menzili ile sınıfında lider konumda.

Çağatay İHA, 2021 yılında eklenen uydudan kontrol, hisset kaçın, çarpışma önleyici ve sürü kabiliyetleri sayesinde bu liderliğini pekiştiriyor. Çağatay İHA, sadece 3 personel tarafından rahatlıkla kullanıma hazır hale getirilebilmesi ve pist gerektirmeden herhangi bir yerden havalanabilmesi sayesinde ciddi bir kullanım kolaylığı avantajına sahip. Şu an için ayda 3 sistem ve 6 uçak ile alt bileşenlerini üretebilecek kapasiteye sahip UAVERA, sivil kullanıma yönelik ürün ve hizmetler sağlayabilmek amacıyla SHGM ile iş birliği içerisinde çalışıyor.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER