Bakan Muş açıkladı.. KDV indirim denetimleri yeniden sıklaşacak

1 Nisan itibariyle yürürlüğe girecek olan bazı ürünlere yönelik KDV indirimini fiyatlara yansıtmayan ve haksız artışlarla vatandaşları mağdur edenlere karşı sıkı denetimler başlayacak.

Bakan Muş açıkladı.. KDV indirim denetimleri yeniden sıklaşacak

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerde KDV indirimini fiyatlara yansıtmayan ve haksız fiyat artışlarıyla vatandaşı mağdur eden firmalara en ağır yaptırımları uygulayacaklarını açıkladı.

Ticaret Bakanı Muş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Temel ihtiyaç maddelerinden olan deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerde KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e indirilmesine yönelik yapılan düzenlemenin amacına ulaşması için gerekli çalışmalara başladık. Düzenlemenin yürürlüğe girmesini müteakip 81 ilimizdeki Ticaret Müdürlüklerimiz vasıtasıyla ülke genelinde denetimler gerçekleştirerek, KDV indirimini fiyatlara yansıtmayan ve haksız fiyat artışlarıyla vatandaşlarımızı mağdur eden firmalara en ağır yaptırımları uygulayacağız" ifadelerine yer verdi. İGFA

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2022, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER