Bakan Derya Yanık: İhtiyaç sahiplerine 106 milyon liralık nakdi destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, dört nakdi sosyal destek programı ile Aralık ayında yaklaşık 106 milyon liralık ödeme yapacaklarını açıkladı.

Bakan Derya Yanık: İhtiyaç sahiplerine 106 milyon liralık nakdi destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aralık ayında 4 nakdi sosyal destek programı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaklaşık 106 milyon TL ödeme yapacaklarını bildirdi.

Aralık ayı içerisinde gerçekleşecek nakdi sosyal yardım ödemelerine ilişkin bilgi veren Bakan Yanık, Eşi Vefat Eden Kadınlara Yönelik Nakdi Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yardım, Muhtaç Asker Çocuklarına Yardım ve Öksüz Yetim Yardımı kapsamında yapılacak ödemelerin bugün itibarıyla başladığını duyurdu.

Eşi vefat eden ihtiyaç sahibi kadınlara yaklaşık 64,3 milyon TL destek sağlanacağını belirten Bakan Yanık, zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların aileleri ile çocuklarına 2 ayrı sosyal yardım programı ile destek verdiklerini anımsatarak, ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına toplamda yaklaşık 25,1 milyon TL yatıracaklarını söyledi. İhtiyaç sahibi öksüz ve yetimler için yaklaşık 16,6 milyon TL ödemenin de gerçekleştirileceğini kaydetti.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2021, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER