Bakan Derya Yanık, 2,3 milyar liralık nakdi yardım yaptıklarını açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Salgın Sosyal Destek Programı Faz 3 kapsamında bugüne kadar 2,3 milyar liralık nakdi yardım yaptıklarını açıkladı.

Bakan Derya Yanık, 2,3 milyar liralık nakdi yardım yaptıklarını açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Salgın Sosyal Destek Programının devam ettiğini belirterek, "COVID-19 pandemisi nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara destekleri sürdürdüklerini söyledi. Faz-3 destekleri kapsamında 16 binden fazla haneye daha 1000'er lira olmak üzere toplamda 16 milyon lirayı aşkın tutarın hesaplara yatırıldığını kaydeden Bakan Yanık, "Salgın Sosyal Destek Programı kapsamında Faz-3 destekleri sürüyor. Başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor. Programın Faz 3 kapsamında bugüne kadar 2,3 milyar TL nakdi yardım yaptık" diye konuştu.

Öte yandan"Biz Bize Yeteriz Türkiyem" Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında son olarak 5 binden fazla haneye 1000'er lira olmak üzere toplamda 5,3 milyon TL'yi geçen ödeme yapıldığını anımsatan Bakan Yanık,  Faz 1, Faz 2, Faz 3, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ve "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyası ile yaklaşık 7,2 milyon tekil haneye destek ulaştırdıklarını söyledi.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER