Ziya Selçuk açıkladı: 11 ilde ‘Mobil Okul’ projesini başlayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarım işçilerinin yaz aylarındaki hareketliliği dolayısıyla çocuklarım eğitime erişiminde sorun yaşanmaması için 11 ilde ‘Mobil Okul’ projesini başlatacaklarını duyurdu.

Ziya Selçuk açıkladı: 11 ilde ‘Mobil Okul’ projesini başlayacak

Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan öğrencilerle birlikte tarım alanlarında çalışmak için yaz aylarında göç eden mevsimlik işçilerin çocukları için de ayrı bir çalışma başlatan Milli Eğitim Bakanlığı; Adana, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır, Manisa, Mersin, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Hatay’da “Telafide Ben de Varım” programı için “Mobil Okullar” oluşturdu.

Türkiye’nin her yerinde “Telafide Ben de Varım” kapsamındaki etkinliklerde çocuklarla buluşan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu kez de Ankara’nın Kahramankazan ilçesi Çimşit Mahallesi’ndeki Mobil Okul’a konuk oldu.

İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki çadır bölgesinde kalan ailelerin her kademeki 62 çocuğunun yürüttüğü telafi faaliyetlerine eşlik eden Bakan Selçuk, okuma yazma, zekâ oyunları, okul öncesi etkinlik, müzik, açık hava oyunları ve masal sınıflarını ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk projeye ilişkin burada verdiği bilgilerde, tarım işçilerinin yoğun olduğu 11 ilde “Mobil Okul” projesini başlattıklarını belirterek, “Bu projede gönüllü öğretmenlerimiz görev alıyor. Meslektaşlarımız öğrencilerimizin ihtiyaçlarını belirleyerek gereken içeriği hazırlıyor. Sosyal duygusal, fiziksel, kültürel, sportif, akıl oyunları alanında, okuma yazmadan matematikteki temel kavramlara kadar her alanda eğitim faaliyetlerini sürdürüyorlar. Bu çocuklar hepimizin. Telafide Ben de Varım projesine, Mobil Okul Projesi’ne destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2021, 00:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER