Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: "Rusya için tek şans"

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının 24'üncü gününde Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rusya- Ukrayna ilişkileriyle ilgili açıklamada bulundu.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: "Rusya için tek şans"

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının 24'üncü gününde yeni açıklamalar yapan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy 180 binden fazla Ukraynalı'nın tahliye edildiğini dile getirerek, "İnsani felaket yaratmak Rusya'nın kasıtlı bir taktiği. Yaptıkları savaş suçudur. Hesabını verecekler. Mariupol'de kaç kişinin öldürüldüğüne dair şu an bir bilgi yok" dedi.

Barış ve ve güvenlik müzakerelerinin anlamlı olduğunu söyleyen Zelenskiy, " Rusya'nın kendi hatalarından kaynaklanan zararı azaltması için tek şans. Buluşma ve konuşma zamanı. Ukrayna için toprak bütünlüğünü ve adaleti yeniden sağlamanın zamanı geldi" ifadelerini kullandı. 

TRT Haberin aktardığına göre Zelenskiy,  "Savunmamız ve halkımız için gerekli ürünler, fizik yasalarının izin verdiği kadar kolay bir şekilde Ukrayna'ya teslim edilecek. Tüm bürokrasiyi, KDV dahil tüm gümrük vergi ve ödemelerini kesinlikle kaldırıyoruz" sözlerini kullandı. İGFA

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2022, 21:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER