Hollanda Güzeli Dilay Willemstein, Covid-19 aşısı olmayı reddettiği için yarışmadan çekildi

Porto Riko'da düzenlenecek Dünya Güzellik Yarışması'nda (Miss World) Hollanda'yı temsil etme hakkı elde eden Dilay Willemstein, Covid-19 aşısı olmayı reddettiği için yarışmadan çekildi.

Hollanda Güzeli Dilay Willemstein, Covid-19 aşısı olmayı reddettiği için yarışmadan çekildi

Türkiye kökenli bir anne ile Hollandalı bir babanın çocuğu olan 21 yaşındaki Dilay Willemstein, Temmuz ayında Hollanda Güzeli seçilmişti.

BBC News'ten Yusuf Özkan'ın aktardığı habere göre dans öğretmenliği ve modellik yapan Willemstein, güzellik yarışmasına geçmişiyle hesaplaşmak için katıldığını belirterek, ilkokuldan itibaren belli bir gruba ait olmadığı için zaman zaman dışlandığını söyledi. Bu nedenle çok çalışarak, çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini belirten Dilay, 9 aday arasından Hollanda Güzeli seçilerek 16 Aralık'ta Porto Riko'da yapılacak Dünya Güzellik Yarışması'nda ülkesini temsil etme hakkını elde etti.

"KARARIMIN ARKASINDAYIM"

Ancak Willemstein yarışmaya katılabilmek için COVID-19 aşısı yaptırma koşulu getirilmesi üzerine, Porto Riko'ya gitmeme kararı aldı. Henüz aşı yaptırmaya hazır olmadığını söyleyen Willemstein, bu nedenle yarışmadan çekildiğini açıkladı. Aldığı karardan pişman olmadığını söyleyen Dilay, AD gazetesine yaptığı açıklamada, "Kendimi rahat hissetmediğim bir şey yapsaydım daha çok pişman olurdum. Kararımın arkasındayım. Bu kapı kapanacak ama benim için yeni kapılar açılacak" dedi.

Dilay Willemstein çekilmesi nedeniyle Porto Riko'daki yarışmada Hollanda'yı ikincilik tacını taşıyam Lizzy Dobbe temsil edecek.

İGFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER