Facebook 1 milyar dolar ödeme yapacağını açıkladı

Sosyal medya kullanıcılarını platformlarına çekmek isteyen teknoloji devi Facebook, belirlediği kriterleri karşılayan içerik üreticilerine gelecek 1,5 yıl içerisinde 1 milyar dolar (yaklaşık 8 milyar 500 milyon TL) ödeme yapacağını açıkladı.

Facebook 1 milyar dolar ödeme yapacağını açıkladı

Hem Facebook hem de Instagram kullanıcılarına yapılacak ödemeler, bonus programları aracılığıyla gerçekleştirilecek. Bu programlardan biri In-Stream. Bu bonus programı aracılığıyla kullanıcılar, Facebook’taki yayınlarında yayın içi reklam özelliğinden yararlanırsa para kazanacak.

Stars adlı bonus programındaysa belirli hedeflere ulaşan içerik üreticileri ödeme alacak. Instagram’da IGTV videolarda reklam yayımlayan veya Reels’da videoları popüler olan kullanıcılar bu yatırımdan yararlanacak. Şirket bu yaz Instagram uygulamasında, sonbahardaysa Facebook uygulamasında bonuslar hakkında bilgi verielcek özel bölümler oluşturmayı planlıyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şöyle yazdı: “Milyonlarca içerik üreticinin geçimini sağlayacağı en iyi platformları oluşturmak istiyoruz.”

İGFA

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER