Amerikalı milyarder Bill Gates, Türkiye'de çiftlik kuracak

Bir süredir Ege Bölgesi'ne ziyaretler yapan Amerikalı milyarder Bill Gates'in Türkiye'de arazi baktığı ve bir çiftlik kurmayı planladığı iddia edildi.

Amerikalı milyarder Bill Gates, Türkiye'de çiftlik kuracak

New York Post gazetesinin internet sitesine konuşan bir kaynak, Amerikalı milyarder Gates'in, eski eşiyle birlikte yönettiği 50 milyar dolar varlığa sahip Bill & Melinda Gates Vakfı için 'Türkiye'de büyük ve sürdürülebilir çiftlik kurmak istediğini' öne sürdü.

İskoçya'nın Glasgow kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Konferansı'nda (COP26) Bill Gates, çiftçilerin iklim değişikliğine dayanıklı ürünler geliştirmelerine yardımcı olmak için 315 milyon dolar tahsis etme taahhüdünde bulunmuştu. Gates, paranın, çiftçilerin değişen iklim modellerine uyum sağlamasına yardımcı olan bir tohum konsorsiyumuna gideceğini söylemişti.

TRAKYA'DA 22 BİN DÖNÜM ARAZİSİ VAR..

Gates'in halihazırda Trakya'da 22 bin dönüm arazisi bulunduğu belirtilirken, geçen ay sonuna doğru Efes Antik Kenti'ni gezmişti. Gates'in özel yatı önce Kuşadası, sonrasında da Bodrum koylarına demirlemişti.

İGFA

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER