Bakan Hulusi Akar: ihraç edilen FETÖ’cü sayısını açıkladı işte detayı

Milli Savunma Bakanı Akar, FETÖ ile mücadele kapsamında bugüne kadar toplam 23 bin 364 kişinin Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edildiğini açıkladı.

Bakan Hulusi Akar: ihraç edilen FETÖ’cü sayısını açıkladı işte detayı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda “V. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu”nda konuştu.

Sivil toplum kuruluşlarının ülkelerin demokratikleşme sürecinde ve toplum hayatında özel bir yeri olduğunu kaydeden Bakan Akar, 15 Temmuz Derneği’nin de şehit yakınları ve gazilerle dayanışma konusunda ve 15 Temmuz ruhunu gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve yaşatmak için önemli bir toplumsal sorumluluk üstlendiğini ifade etti. Terör örgütlerinin, devlet dışı aktörler olarak vekâleten yürüttükleri mücadele alanının en önemli unsuru hâline geldiğini belirten Bakan Akar, “Türkiye, maalesef 15 Temmuz günü bizzat şahit, tanık olmuştur. Ülkemizin yüz yüze kaldığı en önemli güvenlik ve toplumsal sorunlarından biri olan FETÖ, yeni nesil terörün ilk örneği olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde karşımıza çıkmıştır. Kutsal değer ve referanslarla devlet ve insan hayatının her alanına sirayet eden FETÖ’nün hain militanları, 15 Temmuz’da milletimize, devletimize, TSK’ya ve demokrasimize karşı tarihimizde görülmemiş bir ihanete, kalleşliğe kalkışmıştır. Şanlı tarihi boyunca karşılaştığı zorlukları, kederde ve kıvançta bir ve beraber olarak aşan asil milletimiz, bu hıyanet karşısında Sayın Cumhurbaşkanımızın yüksek siyasi liderliğinde yediden yetmişe bütün fertleriyle tek vücut olmuş demokratik değerler uğruna destansı bir mücadele vermiştir. Asil milletimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri, jandarma ve emniyet güçlerimizin vatansever evlatlarıyla birlikte tek yumruk, tek yürek olarak bu alçakların hain darbe girişimini akamete uğratmıştır. Milletimiz bu kahramanlığıyla egemenliğin kayıtsız şartsız kendisine ait olduğunu, millî iradeye kimsenin tahakküm edemeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir” diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Akar, FETÖ ile mücadele kapsamında bugüne kadar toplam 23 bin 364 kişinin Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edildiğini açıkladı. “TSK, kendisini zayıflatmayı ve yıpratmayı amaç edinen hain, alçak FETÖ mensuplarından temizlendikçe çok daha güçlenmekte, görev ve sorumluluklarını büyük bir başarıyla yerine getirmektedir” diyen Bakan Akar, “Elde edilen yeni bilgi, belge ve verilerle bir bütün hâlinde mücadeleye kararlılıkla devam ediyoruz. Bu kararlı mücadelenin nereye varırsa oraya kadar gideceğinden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER